Vertaistukea videoyhteyden välityksellä!

Kasvokkain tapahtuvat vertaistukiryhmät ovat tällä hetkellä tauolla, mutta tarjoamme mahdollisuuden muiden leskien kanssa keskustelemiseen videoyhteyden välityksellä. Yhdistyksen työntekijän ohjaamia ryhmiä järjestetään kerran viikossa ja myös osa paikallisesti toimivista vertaistukiryhmistä jatkaa kokoontumisiaan videoyhteyden kautta. 

Ohjeet Zoomin lataamiseen ja käyttöön: https://nuoretlesket.fi/2020/04/ohjeet-zoomin-kayttoon/

Viikottain kokoontuva verkkovertaisryhmä

Yhdistyksen työntekijä Sari ohjaa viikottain järjestettäviä videovertaistukiryhmiä, johon voivat osallistua kaikki lesket paikkakunnasta riippumatta. Tapaamiset järjestetään Zoom-alustan kautta. Ryhmät ovat kertaluontoisia ja tapaamisiin ilmoittaudutaan etukäteen. Kuhunkin ryhmätapaamiseen otetaan kerralla enintään kuusi osallistujaa, jotka valitaan ilmoittautumisjärjestyksessä.  Alla pääset ilmoittautumaan ryhmiin.

ti 11.8. klo 18-19.30 ilmoittaudu:

https://my.surveypal.com/verkkovertaiset-11.8.-klo-18-19.30

Paikalliset verkkovertaisryhmät

Yhdistyksen työntekijän pitämien ryhmien lisäksi myös osa paikallisista vertaistukiryhmistä jatkaa tapaamisia Zoom -videoyhteyden kautta. Paikallisten vertaistukiryhmien verkkovertaisryhmistä tiedotetaan yhdistyksen nettisivuilla kunkin vertaistukiryhmän kohdalla, kunhan ajat vahvistuvat. Myös ryhmänohjaajat ilmoittavat mahdollisuuksien mukaan jo ennestään ryhmässä käyneille, mikäli ryhmätapaamisia jatketaan verkossa.

Vertaistukiryhmät ja tiedot mahdollisista verkkotapaamisista löydät täältä:
https://nuoretlesket.fi/toiminta/vertaistukiryhmat/

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *