Puhelintukihenkilökoulutus 16.2.2019 Helsinki

Suomen nuoret lesket ry järjestää puhelintukihenkilökoulutuksen yhteistyössä surujärjestöjen(Surunauha ry ja Huoma ry) kanssa lauantaina 16.2.2019 Naisasialiitto Unioni ry:n tiloissa, os. Bulevardi 11 A, 00120 Helsinki. Koulutus järjestetään klo 11-18.

Koulutuksen  tavoitteena on tarjota tietoa ja valmiuksia toimia vapaaehtoisena yhdistyksen puhelintukihenkilönä. Koulutukseen ovat tervetulleita kaikki aiheesta kiinnostuneet, eikä se vielä velvoita vapaaehtoisena puhelintukihenkilönä toimimiseen. Koulutukseen osallistuttaessa omasta menetyksestä on hyvä olla kulunut vähintään noin vuosi. Puhelintukihenkilön tehtävät suunnitellaan yksillöllisesti ajankäyttöön ja voimavaroihin sopiviksi.

Puhelintukihenkilökoulutuksen yhteisen osuuden ohjaa kouluttaja, psykoterapeutti Liisa Salmenperä. Päivän loppupuolella kullakin surujärjestöllä on oma osio koulutukseen osallistuville jäsenilleen. Mukana päivässä yhdistyksen työntekijä Miia Iivonen.

Koulutus on osallistujille maksuton, matkakuluista osallistujat vastaavat itse. Koulutuspäivä sisältää lounaan, kahvin ja välipalan.

Aikataulu:
11.00-13.00 yhteinen koulutusosuus, Liisa Salmenperä
13.00-14.00 lounas

14.00-16.00 yhteinen koulutusosuus, Liisa Salmenperä
16.00-16.15 kahvit

16.15-18 yhdistyksen oma osuus

Koulutukseen voit hakea alla olevalla sähköisellä ilmoittautumislomakkeella:

https://my.surveypal.com/2019_ILMOITTAUTUMINEN_Puhelintukihlokoulutus-16.2.-HKI

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *