Uusi jäsenpalvelu: Lakineuvontaa leskeyteen liittyvissä asioissa

Suomen nuoret lesket ry:ssä alkaa toukokuussa uusi jäsenpalvelu. Lakimies Antti Partanen tarjoaa yhdistyksen jäsenille puhelimitse ilmaista lakineuvontaa leskeyteen liittyvissä asioissa kerran kuukaudessa. Palvelu toimii siten, että aika varataan yhdistyksen kautta ja Antti soittaa puhelun sovittuna päivänä klo 18-20 välillä. Tällä hetkellä on sovittuna seuraavat ajankohdat: 31.5, 28.6,  23.8 ja 27.9.

Ilmainen neuvontapuhelu on tarkoitettu sellaisten yleisluontoisten asioiden ja kysymysten selvittämiseen, joihin lakimies voi vastata puhelimitse ilman asiakirjoihin tutustumista.

Jos haluat käyttää tätä palvelua, toimi seuraavasti:

Laita sähköpostiviestiä yhdistykselle: [email protected] ja kerro lyhyesti mitä aihetta kysymyksesi koskee. Miia välittää puhelinnumerosi ja puhelun aiheen Antti Partaselle ja hän soittaa sinulle sovittuna päivänä klo 18-20 välillä. (Puhelinnumero ei ole käytössä muuna ajankohtana.)

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *