Tiedotus: Koronatilanteen vaikutukset yhdistyksen toimintaan

Päivitetty 15.12.2020

Koronatilanne on isossa osassa Suomea jälleen kiihtymis –ja leviämisvaiheessa. Tästä syystä yhdistyksen tapahtumat ja vertaisryhmätapaamiset on peruttu suurelta osin ainakin joulu-tammikuun osalta. Niillä alueilla, joissa koronatilanne sen sallii, vertaistukiryhmientapaamisia on mahdollista järjestää harkinnanvaraisesti noudattaen alueellisia suosituksia ja rajoituksia. Seuraamme epidemiatilanteen kehittymistä ja teemme tarvittaessa muutoksia ohjeistuksiin.

Osa vertaistukiryhmistä järjestää tapaamisia Zoomin välityksellä, tiedot kokoontumisista löydät ryhmäkohtaisesti yhdistyksen nettisivuilta. Myös yhdistyksen työntekijän Johannan kerran viikossa pitämiin verkkovertaisiin on mahdollista osallistua. Lisäksi Leskien kesken –verkkoyhteisö ja vertaisvirtaa –mobiilisovellus tarjoavat vertaistukea ajasta ja paikasta riippumatta. Lue lisää saatavilla olevasta verkkovertaistuesta täältä.

Lisätietoa: [email protected]

Ystävällisin terveisin,
Nuoret lesket ry:n toimiston väki