Puhelintukihenkilökoulutus 2.4.2016

Suomen nuoret lesket ry järjestää yhteistyössä Surunauha ry:n kanssa Puhelintukihenkilökoulutuksen Helsingissä (Hakaniemessä) 2.4. klo 11.00 – 17.00, osoitteessa Säästöpankinranta 4 C 1.krs 00530 Hki. Koulutuksen tavoitteena on tarjota tietoa ja valmiuksia toimia vapaaehtoisena yhdistyksen puhelintukihenkilönä.

Puhelintukihenkilökoulutuksen ohjaa Liisa Salmenperä. Päivän lopuksi kummallakin surujärjestöllä on myös oma osio koulutukseen osallistuville jäsenilleen. Tällä hetkellä Suomen nuoret lesket ry:n vertaistukipuhelut soitetaan yhdistyksen työntekijöiden toimesta ja tarkoituksena on saada tulevaisuudessa myös vapaaehtoisia (itse aiemmin leskeytyneitä) tähän tehtävään. Koulutukseen ovat tervetulleita kaikki aiheesta kiinnostuneet ja se ei vielä velvoita vapaaehtoisena toimimiseen. Puhelintukihenkilön tehtävät suunnitellaan yksilöllisesti ajankäyttöön ja voimavaroihin sopiviksi.

Ilmoittautumislomake:

https://my.surveypal.com/2016-Puhelintukihl%C3%B6koulutus-ilmoittautumislomake

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *